A A A K K K
людям з порушенням зору
ВІДДІЛ ОСВІТИ БОРОМЛЯНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Як навчати дітей мінної безпеки: новий онлайн-курс для вчителів, рятувальників та поліцейських

Дата: 20.12.2023 16:44
Кількість переглядів: 17

18 грудня 2023 р. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з МОН, МВС та ДСНС запустили онлайн-курс «Як навчати дітей мінної безпеки» для освітян, рятувальників та поліцейських, присвячений ефективному викладанню мінної безпеки дітям і підліткам з огляду на їхні вікові та психологічні особливості в інтерактивній формі, що відповідає міжнародним нормам мінної просвіти.

Приблизно 30% території України потенційно забруднено мінами та нерозірваними боєприпасами, що створює особливу небезпеку для молодших поколінь українців. Саме тому важливо формувати культуру безпечної поведінки серед дітей і молоді.

Курс має дві версії: одну розробили для освітян, а другу — спеціально для працівників ДСНС та Національної поліції. Курс рекомендовано Методичною радою Українського інституту розвитку освіти.

Програма курсу складається з трьох модулів, які фокусуються на тому, що дитина має знати про мінну безпеку; як налагодити взаємозв’язок із дитиною та знайти до неї підхід; як навчати так, щоб вас почули діти і шести, і 16-ти років. Також у ньому висвітлено, як використовувати ігрові формати для викладання мінної безпеки.

Усі матеріали, розроблені ЮНІСЕФ для використання в роботі з дітьми різного віку, зосереджені на чотирьох аспектах мінної просвіти: (1) який вигляд мають небезпечні предмети; (2) де вони можуть бути; (3) які попереджувальні знаки сигналізують про небезпеку; (4) як потрібно діяти.

Курс доступний на сайті bezpeka.info. Усі учасники, які пройдуть повний курс, отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень